Adım Adım Tekne Kiralamak ve Mavi Yolculuk

Adım Adım Tekne Kiralamak ve Mavi Yolculuk

Otellerin kalabalıkları, sürekli aynı aktivitelerin tekrarı, beton ve yüksek ses içerisinde tatilden sıkılmadınız mı? Ülkemizin cennet koylarını bir bir gezerek her gününüzü farklı bir cennette geçirmek istemez misiniz? Deniz tatilleri insan hem huzur ve rahatlık vermektedir. Ülkemizde yat ve tekne kiralama talepleri her geçen yıl daha da artmaktadır. Biz tekne acenteleri olarak siz değerli müşterilerimize en uygun tekne yatlara kolaylıkla erişim imkanı tanıyoruz.  İnci Yatçılık olarak amacımız en iyi tekneyi en uygun fiyatlara sizlere sunarak tatilinizin en son gününde sizleri uğurlayana kadar en ince detayına kadar planlamanızı yapıyoruz.

Tüm bunların ışığında tatilinizi bir tekne de geçirmeye karar verdiniz peki ne yapmalısınız?

adim-adim-gulet-kiralama-ve-mavi-yolculuk

Nasıl Tekne Kiralanır?

 

Tekne kiralamaları genellikle 1 hafta olarak tercih edilir. Hafta sonu Cumartesi günü başlayan tekne kiralama turları yine haftanın aynı günü belirlenen limanda bitmektedir. Bazı özel durumlarda misafirlerimiz 1 haftadan daha kısa süreli tekne kiralama istese de yüksek sezon olarak tabir edilen aylarda bu pek mümkün olmamaktadır. Bu bilgiler ışığında kiraladığınız tekne Cumartesi saat 15:00 civarlarında limandan ayrılarak turu başlatacaktır. Sizden önceki misafirlerin mavi yolculuğu saat 10:00 gibi bittiğinden teknenin temizlenip sizlere hazırlanması ve yeni yolculuğun hazırlığının yapılması süre almaktadır.  

Web sitemizde ki teknelerimizi sürekli güncelliyoruz. Bu nedenle tekne kiralamak için sizlere sunduğumuz fiyatlarımız güncel ve en son halini almış fiyatlardır. Siz kendinize uygun tekne ya da tekneleri seçerek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tatil ve rota tercihleriniz yaparak süreci tamamlayabilirsiniz ya da bizlerle direkt iletişime geçtiğinizde müşteri temsilcimiz sizden bazı bilgiler isteyecektir. Tatil aralığınız, bütçeniz, kişi sayınız.  Belirttiğiniz bilgilere göre en uygun tekneleri rotanıza ve size uygun seçeneklere bağlı olarak mail adresinize iletiyoruz. Kararınızı verdikten sonra kiralama süreciniz başlamış oluyor.

Tekne Kiralarken Rota Nasıl Belirlenir?

 

Konusunda uzman ve tecrübeli satış temsilcilerimiz bu konuda sizlere bilgi vererek alternatif sunacaklardır. Örneğin Marmaris bölgesi için her biri cennet köşesi olarak tabir edebileceğimiz birbirinden güzel koylar ve konaklama yerleri bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse; Cennet Adası, Arap Adası, Bozukkale, Yeşil Koy, Aktur, Selimiye, Turgut ve daha nice güzel koylar sizleri bekliyor.

Gökova ve Hisarönü körfezleri, Datça, Bodrum, Yunan adaları turu gibi daha bir çok bölgede rotanızı belirleyebilirsiniz.

Rota planlaması tekne kiralama sürecinde tekne kiralama sözleşmeniz size gönderildiğinde ayrıntılı ve açıklamalı bir şekilde sizlere belirtilecektir. Hizmetlerimizde önceliğimiz müşteri mutluluğu olduğundan dilerseniz rota planlamalarınızı sizlere tavsiyeler halinde bizler sunmaktayız.

Bunun dışında beğendiğiniz teknenin son misafirlerini nerede indirdiği de rotayı belirleyen ana etkenlerden biridir. Bu nedenle rotanızın başlangıcı esnek olmalıdır. Bu düşük bir olasılık olsa bile eğer tekne konusunda ısrarcı olursanız son yolcuyu indirdiği limandan biniş yapmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bu duruma uygun bir rota belirlenerek hemen tekne kiralama turunuza başlayabilirsiniz.

Tekne Kiralarken Yeme İçme Nasıl Planlanır?

 

Tekne kiralamaya karar verdiniz ve bütçenize uygun tekneyi beğenerek bizlerle rotanızı belirlediniz şimdi artık detayları konuşmaya başlayabiliriz. Mavi sularda yolculuğunuz 1 hafta süreceğinden yeme içme konusunda planlamanızı da yapmalısınız. Bu konuda sizlere örnek menüler göndererek gün gün yeme içme planlamanızı yapmanıza yardımcı oluyoruz. 

Sizlere sunduğumuz menülerden damak zevkinize ve bütçenize göre tercihinizi yaparak planlamanızı tamamlayabilirsiniz. Belirlenen bu menüyü teknedeki aşçınıza iletiyoruz. Tekne aşçımız bizlere belirlemiş olduğunuz menüye göre bir alışveriş listesi iletiyor. Dilerseniz tekneye biniş günü alışverişinizi kendiniz yapabileceğiniz gibi, dilerseniz bunu bizden de talep edebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz Migros, Carrefour ya da bunun gibi zincir marketlerden birinden alışverişinizi gerçekleştiriyor siz teknenize binmeden tüm satın alma işlemlerini tamamlıyoruz.  Zaman kaybetmemek ve turunuz öncesi yorulmamak için bu hizmeti sizlere sağlayabiliriz.

Tekneye Nasıl Ulaşabiliriz?

 

Yolculuğunuza uçak ile başladıysanız sizleri havaalanından alarak teknenize kadar ulaştırabiliriz. Transfer planlamanızı yaparak ulaşımın sizler için bir sorun olmasını engelleyebiliriz. Tekne kiralama yaparken transfer talebinde bulunursanız bu hizmeti organize edebiliriz.

 

Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Tekne kiralama işlemlerinizde öncelikle grubunuzun kişi sayısını, turunuza başlamak istediğiniz limanı, size uygun bir tekneyi seçmelisiniz. Liman seçimi yaparken limana ulaşım koşullarını gözden kaçırmamalısınız. Örneğin limana en yakın havalimanı neresi?, Limana hangi yollarla ulaşabilirim gibi?

Belirlediğiniz tekneye dahil ve hariç olan hizmetleri mutlaka gözden geçirmelisiniz. Tatiliniz boyunca istediğiniz ekstraları bizlere bildirerek mavi yolculuğunuzu kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Tekne ve yat kiralamalarında belirlenen rotalarda yakıt ve mazot tekne kiralama bedeline dahildir. Bu göz önünde bulundurularak sizlere fiyatlar sunulmaktadır. Yurtiçi liman masrafları, transit loglar fiyata dahil olsa da rotanızı yurtdışı olarak planladığınızda yurtdışı liman masrafları, gümrük masrafları fiyatlarınıza dahil olmayacaktır.

Tekne ve yat kiralama sezonu her yıl Nisan aylarında başlayarak, Ekim ayına kadar 6 aylık sürede gerçekleşmektedir. Arzu ettiğiniz tatile ulaşabilmek için planlamanızı bu tarihlerden önce yapmanızı tavsiye ederiz. Tekne ve yatlar oteller gibi her gün giriş ve çıkış yapmaya müsait olmadığından dilediğiniz tekneyi beklemek için tatilinizi birkaç hafta ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka kış sezonundan tatilinizi planlamanızı tavsiye ederiz. Bu hem erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı sağlar, hem de tatilinizi dilediğiniz tarihler arası yapmanıza olanak sağlar.

guletadvisor.com sitemizdeki talep formalarından herhangi birini doldurarak, mail adreslerimizden bizlere mail atarak yada telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak ücretsiz bilgi alabilir, tekne ve yat kiralama işlemlerinizi planlayabilirsiniz.